پوریا پوتک گی است؟ بررسی بیوگرافی، حواشی و آهنگ های این رپر مستعد

سایت bridalmakeupbydawn.com تقدیم میکند

پوریا پوتک کیست؟ در این مقاله بر آن شدیم تا به یکی از سلبریتی های جوان و مطرح ایرانی با نام پوریا پوتک که اخیرا جنجالی شده بپردازیم. نام اصلی وی پوریا عرب و متولد ۶ تیرماه سال ۱۳۷۱ در تهران می باشد. از جمله هنرهای وی می توان به ترانه سرایی، آهنگسازی، گرافیست و خواننده رپ فارسی با مضمون های اجتماعی سیاسی می باشد. او هم اکنون ساکن کشور اوکراین می باشد و به نقد هوادارانش نسبت به سن کم خود استعدادها و هنرهای خوبی را از خود نشان داده است. این هنرمند فعالیت‌ هنری حرفه‌ ای خود را را در سن ۱۸ سالگی و با انتشار آلبومی با نام “نسخ” در سبک رپ آغاز کرد. چارچوب شعر های پوریا عرب اعتراضی با لحنی تند است، که البته در لابه لای این قطعه ها چندین ترک با مضامین خانوادگی و عاطفی ارائه داده است و نشان داده که همه هنرهای وی به موزون سازی واژه های تند خلاصه نمی شود.

خلاصه شناسنامه هنری پوتک

خلاصه شناسنامه هنری پوتک

همانطور که در زندگینامه پوریا پوتک گفته شد او یکی از موفق ترین رپرهای ایران و جهان می باشد و فاصله زمانی البوم های وی بسیار کم است. تا به کنون یعنی خرداد ماه سال 1400، از این خواننده تعداد 13 آلبوم به صورت رسمی موجود می باشد که با عناوین نسخ، خدامرده،‌ ۱۳،‌ چنگار۱، چنگار۲، چنگار۳، اورانجوا، خودکشی، الفبت، تولد بعد از خودکشی، 313، هشت و هشت، خودکشی 2، پیامبر و میزانی سینگل و تک ترک در دسترس می باشد. وی فعالیت خود را در سن ۱۸ سالگی و با آلبومی با نام «نسخ» آغاز نمود که شامل ۱۳ ترک می شود. ماهیت ترک های وی از همان ابتدا دارای اشعار تند سیاسی-اجتماعی بود. هم اکنون نیز اخرین فعالیت رسمی وی آلبوم “پیامبر” بوده که شامل 13 ترک است و در آبان سال 1399 منتشر شده است.

وقایعی که زندگی این خواننده را تغییر داد

اگر بخواهیم در این قسمت از مقاله به طور خلاصه به چند اتفاق و رویدادهای مهم زندگی این خواننده جنجالی بپردازیم، می توان به مواردی همچون انتشار آلبوم های پیاپی وی با چارجوب بندی و تکست نویسی فلسفی و واقع گرایانه و اغاز شهرت وی از سال 94 را کلید زد. در اواخر سال ۹۴ اخباری مبتنی بر دستگیری پوریا، به دلیل تصادف در هنگام رانندگی و زندانی شدن وی منتشر شد. در ادامه رویدادهای زندگی این هنرمند، فروردین ماه سال ۹۵ وی آزاد و پرونده قضایی مربوطه اش حل و فصل شد.

بیوگرافی پوریا پوتک رپر

بیوگرافی پوریا پوتک رپر

بنا بر رویدادهایی که در رابطه با این هنرمند ارائه شد، وی که تازه از پرونده قضایی خود در رابطه با تصادف ازاد شده بود، این رپر جوان بعد از مهاجرتش از ایران، شروع بـه انتشار آلبوم هاي‌ دیگر خود از جمله خدا مرده، آلبوم سیزده و … کرد. در رابطه با تصمیم مهاجرت وی کافی است که نگاهی به سوژه اشعار وی و عقاید وی داشته باشید. قطعا در ایران بستری برای انتشار محتواهای نهیلیستی و آتئیستی وجود ندارد؛ کما آن که عده زیادی از هنرمندان تازه کار این روزها برای آن که اصطلاحا ره صد ساله را یک شبه رفته باشند اقدام به انتشار محتواهای هنجار شکن، صرفا جهت ایجاد کنجکاوی برای قشر نوجوان و جوان و یا انگیختن نقد مخالفین می کنند.

وی که قطعه های جنجال ساز مختلفی را پخش کرده است به عنوان اولین اقدام، پس از مهاجرت خود نسبت به انتشار آلبومی با نام خدا مرده ( که منظور در این آهنگ اشاره به مردن خدا در دل مردم در این زمانه می باشد ) اقدام نمود و طی چند مرحله ایران را به مقصد روم و سپس ایتالیا و در نهایت آمریکا ترک نمود. سپس پس از آن که جنجال های ناشی از البوم وی رو به سردی می رفت، پروژه پرحاشیه و جنجال ساز دیگری را با نام ” خودکشی” اغاز نمود.

شروع فعالیت در دوران نوجوانی

این هنرمند در خصوص گذشته خود و دوران نوجوانی خود در ایران چنین می گوید که برای اولین بار این حرفه را در سنین نوجوانی کشف کرده است و علیرغم تلاش‌های زیاد برای انتشار رسمی آلبوم های خود با موضوع و مفاهیم پر محتوا، به این نتیجه رسید که برای داشتن فعالیت بی دردسر باید از ایران مهاجرت نماید. همانطور که گفته شد عمده فعالیت های این هنرمند سبک اجتماعی، سیاسی، فلسفی و دارای فضایی غمگین و دارک بوده اسـت. شما مخاطبین عزیز جهت دریافت جدید ترین و معروف ترین اثار وی می توانید به دانلود آهنگ های پوریا پوتک اقدام نمایید.

آهنگ های پوریا پوتک

آهنگ های پوریا پوتک

همانطور که درطی مقاله ذکر شد وی تا کنون دارای 13 آلبوم می باشد و تعداد بسیار زیادی اهنگ از وی موجود می باشد. در میان لیست اهنگ های جنجالی وی سعی بر آن داشتیم تا چند نمونه از اهنگ هایی که مورد بازخورد خوبی از مخاطبین وی قرار گرفته می پردازیم. شما هواداران این خواننده جهت دانلود تمام اهنگ های پوریا پوتک یکجا می توانید در سایت های رپ فارسی به سرچ بپردازید.

پوریا پوتک مادر

شروع این لیست از این خواننده را به احترام این نام، با قطعه مادر آغاز نمودیم. همانطور که گفته شد عمده اهنگ های وی دارای لحنی تند و مضامین سیاسی اجتماعی می باشد. در این میان چند ترک کاملا متفاوت وجود داشته که مادر یکی از بهترین های وی به شمار می رود. این ترک یکی از اهنگ های آلبوم محبوب 313 است که در سبک داستانی طراحی و تدوین شده است. در رابطه با متن این شعر چنین امده است که این آهنگ در ارتباط یک داستان مادر و پسر است که پسر به دلایلی مادر خود را ترک کرده است. این اهنگ احساسی این سوال را ایجاد می کند که چرا با وجود چنین استعدادی، کمتر از این قبیل موارد در شناسنامه هنری این هنرمند موجود می باشد؟

آهنگ پدر و مادر

پس از تحلیل آهنگ پوریا پوتک با نام مادر، نوبت ترک احساسی دیگر وی با نام ” پدر و مادر” می باشد. آهنگ دیگر احساسی وی با نام پدر و مادر یکی دیگر از کارهای متفاوت این خواننده می باشد که بسیاری از افراد به دلیلی تشابه اسمی آن ها را با هم اشتباه می گیرند. مخاطبین و هواداران وی، آهنگ پدر و مادر را نیز یکی دیگر از دوست داشتنی ترین ترک های پوتک در تمام عرصه فعالیتش می دانن. او در این آهنگ با لحنی غمگین به پدر و مادرش و زحمت هایی که برای او کشیده اند، می پردازد.

پوریا پوتک پیروزی

همانطور که گفته شد البوم پیامبر که جزو اخرین فعالیت های رسمی وی بوده و اهنگ پیروزی پوریا پوتک را قوی ترین ترک آلبوم پیامبر می دانند؛ ترک پیروزی یکی از اثار وی با مضمون گنگ می باشد و در ادامه درگیری او با سپهر خلسه می باشد. او در این آهنگ در مود تند معمول خود ظاهر می شود و به رپ می پردازد. شاید برایتان جالب باشید که بدانید محله پوریا پوتک پیروزی نام داشت و این آهنگ از همان اسم محله برداشته شده است. این آهنگ دارای موزیک ویدئو هم می باشد و شما می توانید آن را در یوتیوب پوتک مشاهده کنید.

اهنگ توله سگ

یکی دیگر از کاندیدهای محبوب ترین های پوریا قطعه ای با عنوان ” توله سگ” می باشد که از جمله جدیدترین آهنگ های وی نیز می باشد. این موزیک که بعد از آلبوم پیامبر در آلبوم گروهی ترکش قرار داشت، یک دیس ترک به یکی از شاخ های اینستاگرام یعنی میلاد حاتمی بود. آغاز این درگیری به حواشی عکس میلاد حاتمی با سهراب ام جی بازمی گردد. داستان از آنجایی شروع شد که رپر ها زیادی به این ام جی بخاطر این عکس انتقاد کردند، اما میلاد حاتمی در ادامه این انتقاد ها واکنش نشان داد و به توهین و تخریب رپر ها پرداخت.

اهنگ رک بگم

از دیگر کارهای پوریا در شناسنامه هنری وی قطعه ” رک بگم” از وی می باشد. شایان ذکر می باشد که علیرغم آن که عده ای از افراد آن را با نام کوله و یا منو و کولم می شناسند، اسم اصلی این ترک رک بگم می باشد. تکست این آهنگ برگرفته از دلنوشته های وی می باشد. او در بخش ابتدایی این آهنگ به یک سری مشکلاتش در زندگی می پردازد. در بخش های بعدی این آهنگ به خدای خود می پردازد و ارتباط خود با خدا را برای دیگران شرح می دهد.

اهنگ بازنده

از جمله اهنگ های جنجالی دیگر این رپر قطعه “بازنده” وی می باشد. این ترک که از دیگر محبوب های پوتک و از البوم خودکشی وی می باشد و از ابتدایی ترین جنجال های وی می باشد. این آهنگ پوریا که در آن با خواننده دیگری به همخوانی می پردازد در سبک دلنوشته می باشد. اگر به دریافت متن اشعار این اهنگ ها علاقمند بودید می توانید در اینترنت به جست و جو بپردازید.

اهنگ مرسی

از دیگر قطعات سیاسی این خواننده و رپر ایرانی اهنگ “مرسی” وی می باشد که برگرفته از ترک های دلنوشته و سیاسی وی می باشد که متعلق به آلبوم 8.8 پوریا می باشد. مضمون این قطعه از پوریا در رابطه با ایران می باشد. او در ابتدای آهنگ به اینکه ایران چگونه او را به گرگی که اکنون است تبدیل کرده، می پردازد و اذهان می دارد که از مهاجرت از ایران خوشحال است. اما با این وجود او در بخش دوم این آهنگ به اینکه همچنان عشق ایران در خونش جریان دارد، می پردازد و برای اینکه او را تبدیل به پوریا پوتک کرده است، از او تشکر می کند.

پوریا پوتک کوله

یکی دیگر از اهنگ های این رپر پرحاشیه اهنگی تحت عنوان “کوله” می باشد که طرفداران زیادی را به همراه داشت. همانطور که گفته شد نام اصلی این اهنگ “رک بگم” می باشد.

آهنگ دوست دخترم تخمیه به توچه از پوریا پوتک

یکی دیگه از اهنگ های متفاوت این رپر “اهنگ دوست دخترم تخمیه به تو چه پوریا پوتک” می باشد. تکست مرتبط با این اهنگ تا حدودی به صورت فان و دیس می باشد که شما علاقمندان جهت دست یابی به تکست و اصل اهنگ ان و همچنین دانلود سریع ترین اهنگ پوریا پوتک می توانید در گوگل جستجو کنید.

اهنگ پوریا پوتک خودکشی

این اهنگ شاید جزو نخستین عاملین شهرت این رپر فارسی باشد. این قطعه جزو تیره ترین تکست های وی بوده و در رابطه خودکشی تنظیم شده است و به دلیل اخلاقی از تفسیر آن خودداری می کنیم؛ لذا شما هوادار گرامی جهت تحلیل این اهنگ می توانید به جستجوی عبارت دانلود اهنگ پوریا پوتک خودکشی در گوگل بپردازید.

پوریا پوتک پیامبر

این قطعه و اهنگ که جزو اخرین البوم وی و متعلق به سال 1399 می باشد یکی دیگر از اهنگ های هنجارشکن این رپر می باشد که منتقدین موافق و مخالف زیادی را به سوی خود جلب نموده است. متن این شعر برای همه مناسب نبوده و اگر جزو مخاطبین این خواننده نمی باشید می توانید از دانلود و یا شنیدن ان اجتناب کنید.

اینستاگرام پوریا پوتک

اینستاگرام پوریا پوتک

این روزها که چارچوب های جدیدی را در رقابت میان سلبریتی ها و هنرمندان ترسیم نموده، شبکه هایی مانند اینستاگرام را تبدیل به کانون حضور ایشان کرده و این روزها میزان موفقیت و محبوبیت یک هنرمند را بر اساس میزان فالوورهای ان ها برآورد می کنند. در این زمینه پوریا پوتک نیز از قاعده خارج نبوده و مانند بسیاری از سلبریتی های دیگر فعالیت گسترده ای در اینستاگرام دارد. اصلی ترین فعالیت او مانند همه خواننده و آرتیست ها در زمینه حرفه اش می باشد.

این فعالیت های او به صورتی می باشد که از اینستاگرام خود به عنوان پل ارتباطی با هوادارانش استفاده می کند و آن ها را از طریق این شبکه اجتماعی از فعالیت های خود با خبر می کند. از همین رو اگر سر به پیج او بزنید متوجه می شود که بخش عظیمی از پست های او را تاریخ و رونمایی از ترک هایش می باشد. همچنین می تواند در اینستاگرام کاور های پوریا پوتک را هم مشاهده کنید. همانطور که می دانید یکی از عمده ترین تبعات در افزایش ممبرهای پیج های این هنرمندان دریافت تبلیغات گسترده و کسب درامد عالی از این راه می باشد این رپر در اینستا به تبلیغ کلیپ های پیج یوتیوب خود نیز اقدام می کند. کلیپ های پوریا پوتک علاوه بر اینستا در شبکه های اجتماعی دیگر نیز موجود می باشد.

یوتیوب پوریا پوتک

همانطور که گفته شد این خواننده و رپر در یوتیوب نیز اکتیو بوده و به تولید محتوا نیز می پردازد و همچنین در زمینه به روز ترین اقدامات خود نیز به تبلیغ می پردازد. وی در یوتیوب نیز همانند حرفه اش یعنی خوانندگی بسیار فعال است و ویدئو های فراوانی برای طرفدارانش منتشر می کند، از عمده فعالیت های وی در این شبکه ری اکشن بر روی اقدامات سایرین می باشد و به این نحو سعی بر ان داشته تا ضمن حفظ مخاطبین فعلی خود به نوعی به ایجاد درامد خود نیز کمک کند. درآمد پوریا پوتک از یوتیوب نیز ار راه سرویس Google Ads و جذب سایر تبلیغات می باشد. برای دسترسی به یوتیوب پوریا پوتک می توانید از این لینک کمک بگیرید.

آلبوم های pouria putak

همانطور که گفتیم این خواننده تا اکنون 13 آلبوم انتشار داده است. تعداد 3 تا از این آلبوم ها در مدت زمانی که وی در ایران بوده ضبط و تدوین شده است، که در این 3 آلبوم به صورت گسترده ای وی به نماد گرایی می پردازد. همانطور که می دانید اولین آهنگی وی، قطعه نسخ بود که مانند سایر آلبوم های وی دارای 13 ترک بود. چنین اذهان می شود که این آلبوم در سن 18 سالگی وی میکس و مسترینگ شده است. در شناسنامه هنری این رپر، پرحاشیه و شناخته شده ترین مجموعه وی آلبوم “خودکشی” می باشد.

کاناشی

در رابطه با البوم های این رپر چنین امده است که اگر طرفدار وی باشید، حتما این البوم یکی از محبوب ترین های شما می باشد. این البوم که در اواسط سال 1399 منتشر شده همانند سایر البوم های وی دارای 13 ترک می باشد که اکثرا دارای مفاهیم سیاسی و اجتماعی می باشد. در این آلبوم 13 ترکه، 2 ترک آن به نام های “پیدا شه” و “ایلومیناتی” به صورت سینگل و تک ترک، زودتر از خود آلبوم منتشر شد. پوریا در این آلبوم با آرتیست های معروفی مانند پارسالیپ و جاستینا به همکاری پرداخته است.

313

یکی دیگر از البوم های منتخب و پرطرفدار این رپر البومی با نام “313” می باشد که خود نیز به تنهایی حواشی زیادی را برای وی به دنبال داشت. آلبوم 313 نیز مثل سایر آلبوم ها که بررسی شد دارای 13 ترک می باشد. این آلبوم نسبت به آلبوم کاناشی و پیامبر آلبوم قدیمی محسوب می شود، اما با این وجود از کیفیت مناسبی برخوردار می باشد. علت استفاده مرتب از عدد 13 در البوم ها، ترک ها، اشعار و اقدامات وی سوال هایی را ایجاد کرده و عده ای به نحس بودن و نسبت آن با شیطان پرستی می پردازند.

پیامبر

و اما البوم “پیامبر” که اخرین البوم کامل وی از این رپر می باشد، به نقد دنبال کنندگان این رپر، یکی دیگر از البوم های وی بوده که مفاهیم و چارچوب های سابق را تکرار کرده است. همانطور که گفته شد پوتک یکی از اکتیو ترین رپرهای ایرانی می باشد که علاوه بر آهنگ های متعدد تا به امروز آلبوم های فراوانی هم منتشر کرده است. در این آلبوم حضور آرتیست های دیگری مانند سانبوی، علی مجیدی، نثر و جولس در آن به چشم می خورند. در این آلبوم اصلی ترین ترک وی رپ ما نام دارد که در ان با سان بوی به همکاری پرداخته شده است.

بتل های پوریا پوتک

بتل های پوریا پوتک

همانطور که در طی مقاله نیز اشاره شد این خواننده از هنگام خروج خود از ایران هنر خود را در لحن تند و زننده دیده و به قول خودش بی پرده به انتقاد می پردازد و به خود سانسوری اعتقادی ندارد. وی مثل خیلی از رپرهای دیگر، از جمله رپرهای نسل دوم وسوم ایرانی، هر از گاهی که عرصه را گرم می یابد نسبت به دیس کردن و یا بتل می پردازد. در شناسنامه هنری وی تعدادی بتل گل کرده که به آن ها می پردازیم. یکی از رویدادهای پر سر و صدای وی ، دیس بتل رپ پوتک و کچی بیتز تحت عنوان بوشیدو می باشد.

بتل با سپهر خلسه

از جمله جذاب تریب بتل های این رپر، بتل وی با خواننده معروف، سپهر خلسه می باشد. شایان ذکر است که این جدال بیشتر به شکل دیس و دیس بک رقم خورده است. در طی جریان این درگیری جنجالی، چندین ترک به عنوان بتل رد و بدل شد که از بهترین آن ها می توانیم به یادگیری پوتک و سگ کشی خلسه اشاره کنیم. در نهایت این درگیری پوریا به نوعی کوتاه آمد و سعی کرد بیشتر در جهت ایجاد صلح حرکت کند.

بتل با خشایار اس آر

مدتی از اخرین جنجال این خواننده با البوم “پیامبر” وی می گذشت که بتلی جدید با وی رقم خورد. حدودا در ابتدای سال 1400 بتل وی با خشیار اس آر رقم خورد که برای مدتی بر سر زبان طرفداران سبک رپ افتاده بود. گفته می شود که از چند ماه پیش از این واقعه، خشایار اس آر به ساخت فضایی مناسب برای رپر ها اقدام کرده بود که در طی آن چندین بتل هم برگزار شده بود. این بتل که ابتدا از جانب پوتک آغاز شده بود توسط خشایار هم پیشنهاد وی پذیرفته شد.

خرید کاور آلبوم پوریا پوتک به صورت NFT

همانطور که می دانید مدتی است که اقدامی جدید از سوی ارتیست ها و خوانندگان تبدیل به مود شده الست که آرتیست ها برای کسب درآمد به فروش کاور آلبوم های خود می پردازند. معمولا این فروش همراه با امضای شخصی این خوانندگان نیز همراه می شود و فروش این آلبوم ها معمولا به صورت مزایده به صورت NFT صورت می گیرد. به نظر می رسد که این رپر نیز تصمیم دارد مزایده هایی برای فروش کاور آلبوم های خود تعبیه کند. اگر علاقمند به کاورهای پوریا پوتک و مزایده پوریا پوتک ان اف تی هستید، می توانید اخبار مربوط با این رویدادها را از طریق اینستاگرام وی دنبال کنید.

عکس های پوریا پوتک

در طی این مقاله سعی بر آن داشتیم تا به نحوی بی طرفانه نسبت به بیوگرافی پوریا پوتک و بدون سلیقه شخصی و بر اساس داده هایی که توسط هواداران این خواننده منتشر شده بپردازیم. حال اگر شما هواداران این خواننده دوست داشته باشید عکس پوریا پوتک و دخترش و یا با همسرش را مشاهده کنید، بهترین راه پیدا کردن پوریا پوتک است. برای دیدن عکس های پوتک چندین راه به شما پیشنهاد می کنیم، می توانید به راحتی و با توصل به گوگل تازه ترین عکس ها و اخبار آرتیست محبوب خود را پیدا کنید و یا مستقیما از پیج های ایشان با این اشخاص در ارتباط باشید تا قربانی حواشی بیجا و تبلیغات الکی نشوید. از همین رو ما استفاده از اینستاگرام پوتک را به شما پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با مراجعه به پیج شخصی او جدید ترین عکس های او را با کیفیت اصلی شان مشاهده کنید. در ادامه به حواشی پوریا می پردازیم، پس با ما همراه باشید و آن ها را از دست ندهید.

پوریا پوتک و همسرش

پوریا پوتک و همسرش

یکی از سوال های رایج در رابطه با این رپر این مسئله می باشد که همسر پوریا پوتک کیست و نام آن چیست؟ در پاسخ به این سوال بایستی گفت که همسر پوریا پوتک معروف، جولیا نام دارد که یک دختر اوکراینی می باشد. شروع رابطه میان این دو به سال 2014 بازمی گردد و در همان سال با هم وارد رابطه شدند.

حاشیه های پوریا پوتک

بر اساس مستندات موجود و تاریخچه و شناسنامه کاری پوریا پوتک می توان از وی به عنوان یکی از آرتیست های پر حواشی رپ فارسی نام برد. گذشته از مضمون اشعار و تکست های این خواننده، در خصوص مهم ترین حواشی او می توانیم به مدیریت سایت شرط بندی 313 بت اشاره کنیم. وی نیز مانند خیلی دیگر از آرتیست ها در دوران کم کاری کرونا به سایت شرط بندی به عنوان استراتژی درامد زایی از راه استفاده از اذهان مردم کم تجربه استفاده نمود. حواشی دیگر وی نیز در رابطه با دیس ها و بتل های وی می باشد که از جمله جنجالی ترین های این بتل ها بتل وی با خلسه بوده است.

سوالات متداول

نام حقیقی پوریا پوتک چیست؟

پوریا عرب نام اصلی وی است.

سبک موسیقی پوریا پیست؟

عمده اهنگ های رپ وی داران لحن تند می باشد و مضامین اجتماعی و سیاسی دارد.

اولین البوم جنجال ساز وی چه بود؟

آلبوم خدا مرده

پیج اصلی وی چه می باشد و چه میزان فالوور دارد؟

@braveputak و 530 کا فالوور دارد. شایان ذکر است که در خصوص وی چند پیج و فن پیج دیگر نیز موجود می باشد که فعالیت زیادی دارند.

منبع: bridalmakeupbydawn.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.