راهنمای پیش بینی روی استقلال تهران با استفاده از فرم های تضمینی

باشگاه استقلال یکی از باشگاه های ایرانی شاغل در لیگ برتر است. این تیم افتخارات زیادی را در ایران و آسیا کسب کرده است. از پرافتخارترین تیم در جام حذفی تا بهترین تیم آسیایی در ایران از جمله این افتخارات است. در استقلال بازیکنان بزرگی نقش آفرینی کرده اند. از منصور پورحیدری و ناصر حجازی هم در نقش بازیکن و هم سرمربی تا بازیکنان شاخصی مانند غلامحسین مظلومی، صمد مرفاوی، فرهاد مجیدی و … از جمله این افراد هستند.

در این مقاله در ابتدا به تاریخچه کوتاهی از باشگاه استقلال اشاره می کنیم. در ادامه به بررسی بازیکنان و مربیان برتر این تیم و افتخاراتی که کسب کرده اند می پردازیم. در نهایت به بررسی آماری پرتماشاگرترین بازی لیگ، یعنی شهرآورد استقلال و پرسپولیس پرداخته می شود.

تاریخچه تیم استقلال

تاریخچه تیم استقلال

در سال 1324 تعدادی از قهرمانان دوچرخه سواری کشور تصمیم گرفتند تا باشگاهی را برای تمرین خود تاسیس کنند. این باشگاه در ابتدا محلی برای تجمع دوچرخه سواران بود ولی در ادامه رشته های دیگری مانند فوتبال به آن اضافه شد. در اسفند همان سال بازیکنانی مانند ایرج دانایی فرد، حسین چراغچی،حسنعلی منصور و… تیم فوتبال دوچرخه سواران را تشکیل دادند. در آن زمان ایرج دانایی فرد به عنوان سرمربی آن ها منصوب شد.

فروردین 1325 نخستین بازی تیم دوچرخه سواران برگزار شد. سال 1327 اولین قهرمانی آن ها در مسابقات جام حذفی تهران به دست آمد. در سال 1328 با توافق تیمسار پرویز خسروانی تیم سرباز، منحل شد و بازیکنان آن به دوچرخه سواران پیوستند. خسروانی که مدیریت دوچرخه سواران را برعهده گرفته بود، نام این باشگاه را به تاج تغییر داد. در دهه سی دوران اوج تیم تاج بود. آن ها در این ده سال، 5 بار در لیگ سراسری ایران قهرمان شدند. بعد از آن هم در جام های مختلف استانی، کشوری و آسیایی شرکت می کرد و به قهرمانی هایی هم می رسید.

بعد از پیروز شدن انقلاب در ایران در سال 1357، چون مالک این تیم یک تیمسار دوران پهلوی بود، مسئولان نظام پیشنهاد منحل شدن تیم تاج را دادند که با پافشاری بازیکنانی مانند منصور پورحیدری، عنایت آتشی، مهدی کشاورز و … از منحل شدن آن جلوگیری شد و فقط به شرط تغییر نام اجازه بازی گرفت. سه نام استقلال، آزادی و تختی برای تیم جدید در نظر گرفته شده بود که از بین آن ها با نام استقلال موافقت شد.

باشگاه تاج بعد از تغییر نامش به استقلال همانند قبل روند قهرمانی ها و پیروزی های خود را در لیگ و آسیا ادامه داد. تیم تاج که در سال 1970 توانسته بود در آسیا قهرمان شود، باردیگر با نام استقلال درسال 1990 به این قهرمانی رسید. هم اکنون باشگاه استقلال زیر نظر وزارت ورزش است و صاحب شخصی ندارد. با اینکه گمانه زنی هایی برای واگذاری دو تیم دولتی پایتخت شده است، اما هنوز کاری صورت نگرفته است.

برای شناخت بیشتر از تیم استقلال توصیه می کنیم ویکی پدیا استقلال را با دقتی بیشتر مطالعه کنید.

آنالیز نتایج فوتبال استقلال

تیم فوتبال استقلال در تمام ادوار لیگ برتر، جام حذفی و یا حضور در آسیا نقش پررنگی را دارد. این تیم همیشه جزء مدعیان قهرمانی است. تا سال 1392 استقلال در لیگ برتر و جام حذفی مدعی قهرمانی بود. چند سالی است که این تیم درگیر تغییر بازیکن و مربی می شود و ثبات ندارد. لذا از رسیدن به قهرمانی ناکام می ماند. در کنار تغییر سرمربی، این تیم مدیران زیادی را هم عوض می کند که همه این عوامل در به نتیجه نرسیدن این تیم موثر است.

این تیم تا سال 1375 در هر سه جام مدعی بود. آن ها در لیگ مدام قهرمان می شدند. جام های جام حذفی را تصاحب می کردند در آسیا هم با رسیدن به فینال و یا قهرمانی در آن، از مدعیان آسیایی بودند. با این حال، مدتی است که استقلال درگیر حواشی زیادی شده است. طرفداران این تیم، مشکلات را سیاسی دانسته و دلیل نتیجه نگرفتن خود را حمایت بیشتر دولت از تیم رقیب خود می دانند. لازم به ذکر است که تیم پرسپولیس بیشتر جام های خود را در این زمان بدست آورده است.

آنالیز نتایج فوتبال استقلال

5 بازیکن برتر استقلال

علی جباری

علی جباری یکی از مهم ترین بازیکنان تاریخ استقلال با کسب عنوان قهرمانی در آسیا با استقلال در سن 24 سالگی، کسب عنوان 3 دوره آقای گلی در نقش هافبک و از ارکان اصلی قهرمانی تیم ملی بود که هواداران این تیم برای اولین بار به او لقب سلطان را دادند.

ناصر حجازی

در توصیف ناصر حجازی همین بس که او بهترین دروازه بان قرن بیستم شناخته شده است که هم در تیم استقلال و هم در تیم ملی، افتخارآفرینی کرده است. یک قهرمانی با این تیم در آسیا، دو دوره قهرمانی با تیم ملی در جام ملت های آسیا و به عنوان سرمربی، رساندن استقلال به فینال جام باشگاه های آسیا از جمله افتخارات این اسطوره آبی پوشان است.

فرهاد مجیدی

شاید یکی از محبوب ترین استقلالی زنده فرهاد مجیدی باشد. او که در نقش بازیکن برای استقلال کری های زیادی را برای تیم رقیب خواند و با 4 برد پیاپی با استقلال، یک کری برای طرفداران استقلال درست کرد، در سال 2010 توانست لقب بنجامین باتن فوتبال را کسب کند.

محتبی جباری

یکی از برترین بازیسازهای لیگ برتر، مجتبی جباری بود. او هم در کنار فرهاد مجیدی نقش مهمی در بدست آمدن 4 برد پیاپی را داشت و در بازی معروفی که استقلال با 3 گل در جام حذفی پرسپولیس را شکست داد، او نقش اصلی را بازی کرد. این بازیکن اگر هراز گاهی درگیر مصدومیت نمی شد، می توانست کمک بیشتری به این تیم و همچنین تیم ملی کند.

غلامحسین مظلومی

غلامحسین مظلومی که با سر طلایی فوتبال ایران شناخته می شود، آقای گل سال های زیادی در لیگ برتر بود. او را یکی از مهم ترین بازیکنان استقلال در کسب ستاره اول استقلال در آسیا یعنی قهرمانی در سال 1970 می دانند. این بازیکن در سال 1392 براثر مبتلا شدن به سرطان ریه درگذشت.

مربی استقلال کیست

مربی استقلال کیست؟

علی دانایی فرد

علی دانایی فرد یکی از اولین مربی های استقلال و البته پرافتخارترین هاست. او توانست 12 جام را برای تیم خودکسب کند.

منصور پورحیدری

منصور خان پورحیدری هم بازیکن و هم سرمربی برتر استقلال بود. او 8 جام را با این تیم بدست آورد و سرمربی استقلال در سال 1990 بود که توانست این تیم را قهرمان آسیا کند.

امیر قلعه نوعی

از بین مربیان کنونی استقلال، امیر قلعه نوعی موفقیت بیشتری را برای این تیم بدست آورده است. او 2 بار قهرمان جام حذفی و 3 بار هم قهرمان لیگ با این تیم شده است.

تاج ایران لقب تیم اول پایتخت

تیم استقلال لقب های زیادی از جمله آبی پوشان، اس اس، غول آبی آسیایی و تاج دارد. در بین این القاب لقب تاج در بین هواداران محبوب است و از این لقب بیشتر از سایر القاب یاد می کنند.

موفقیت های باشگاه استقلال

تیم استقلال از بدو تاسیس از سال 1324 تا کنون موفقیت های زیادی را بدست آورده است. آن ها در ابتدا که مسابقات به صورت استانی برگزار می شد، در جام باشگاه های تهران 13 عنوان قهرمانی را بدست آورده اند که در این زمینه رکورددار می باشند. در جام حذفی تهران 3 عنوان قهرمانی را در سال های 1327، 1330 و 1338 دارند. در سوپر جام تهران هم با یک بار قهرمانی رکورد دار هستند. هم اکنون مسابقات استانی دیگر برگزار نشده و فقط به صورت سراسری و کشوری است.

اما در مسابقات کشوری، تیم استقلال تاکنون 8 بار در لیگ برتر به قهرمانی رسیده است. آن ها در جام حذفی پرافتخار می باشند و 7 بار نیز قهرمان شده اند. اولین قهرمانی آن ها در لیگ برتر در سال 1349 و آخرین آن در سال 1392 بود. لذا از آخرین قهرمانی استقلال در لیگ برتر تاکنون 7 سالی می گذرد. در جام حذفی آن ها اولین بار در سال 1357 و آخرین بار 1397 با هدایت وینفرد شفر به قهرمانی رسیدند.

مهم ترین قهرمانی و افتخار استقلال که باعث افتخار ایرانیان هم می باشد، در آسیا است. تیم esteghlal تاکنون 4 بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. از بین این 4 فینال، 2 بار به پیروزی رسیده است و جام قهرمانی را بالای سر برده است و دو بار دیگر به مقام دوم و نایب قهرمانی آسیا دست پیدا کرده است. البته 3 بار هم در مرحله یک چهارم نهایی حذف شده و از رسیدن به فینال بازمانده است.

بررسی دقیق از شهرآورد پایتخت

بررسی دقیق از شهرآورد پایتخت

شهرآورد پایتخت که بازی بین تیم استقلال و پرسپولیس می باشد، همیشه یکی از پربیننده ترین بازی های فوتبال در ایران است. از بین کل بازی هایی که این دو تیم با یکدیگر داشته اند، تیم استقلال 26 برد، پرسپولیس 24 برد و 43 بازی آن ها هم مساوی شده است. در بازی هایی که در لیگ برتر بین این دو تیم برگزار شده، پرسپولیس برد بیشتری دارد. در جام باشگاه ها تهران esteghlal پیشتاز است و در بازی های جام حذفی هم هر کدام با یک برد، مساوی هستند.

آبی های پایتخت چند جام لیگ قهرمانان دارند؟

تیم استقلال تاکنون دوبار در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شده است. دو ستاره ای که برروی پیراهن این تیم وجود دارد، نشان دهنده این دو قهرمانی است. با این حال از آخرین قهرمانی آن ها بیشتراز 20 سال می گذرد و آبی ها سخت در پی رسیدن به سومین قهرمانی و ستاره سوم هستند.

راهنمای پیش بینی روی استقلال تهران

برای پیش بینی روی استقلال تهران شما شرایطی فوق العاده ای را در دسترس دارید و سودآوری از آن غیر قابل انکار می باشد. از همین رو برای شما شرایطی را در دسترس قرار داده ایم که بتوایند سود هایی به مراتب بالا تر را برای خود رقم بزنید. در این مورد استفاده از فرم پیش بینی فوتبال و از آن مهم تر آموزش پیش بینی فوتبال را در دسترس قرار داده ایم.

سوالات متداول در مورد تیم استقلال

تیم تاج در چه سالی توسط چه کسی از دوچرخه سواران تغییرنام پیدا کرد؟

باشگاه دوچرخه سواران در سال 1324 تاسیس شد و در سال 1328 با مدیریت خسروانی به تاج تغییر نام داد.

بهترین بازیکن های استقلال چه کسانی هستند؟

علی جباری، فرهاد مجیدی، ناصر حجازی و … از برترین ها هستند.

پرافتخارترین مربی های استقلال چه کسانی هستند؟

علی دانایی فرد، منصو پورحیدری و امیر قلعه نوعی

استقلال در آسیا در چه سال هایی به قهرمانی رسید؟

سال های 1970 و 1990 سال های قهرمانی استقلال در آسیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.